Size&Me Blog

Teknolojimiz hakkındaki
son haberleri burada bulabilirsin

Öğrenciler için Sürdürülebilir Moda Rehberi

Hızlı moda sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Sürekli değişen moda trendleri, engellenemez bir tüketim çılgınlığına neden oluyor.

Greenwashing Nedir?

Sürdürülebilir, etik, vegan, çevre dostu, eko-friendly, ve daha fazlası… Ekolojik denge konusunda hassaslaşan insanların artması ile birlikte bu gibi söylemleri de daha sık duymaya başladık.

Covid-19 Sonrası Sanal Denem Kabinlerinin Yeni Dünyadaki Yeri

Sanal deneme kabinleri, gelişen teknolojinin en önemli buluşları arasında yer alıyor. Hayatımızdaki birçok alışkanlığın dijitale taşınması ile birlikte, alışveriş ihtiyaçlarımızın birçoğunu da çevrimiçi yollarla hallediyoruz.

Les Benjamins’in Yeni Koleksiyonu Essentials 4.0

Türkiye’de kurulmuş yerli markalarımızdan biri olan Les Benjamins, dünya çapında başarıları ile adından sık sık söz ettiriyor. Bünyamin Aydın tarafından kurulan Les Benjamins, İstanbul merkezli bir tasarımcı markasıdır.

Sürdürülebilir Moda İçin 8 İpucu

Günümüz dünyasında tek kullanımlık kombin tercih eden pek çok kişi vardır. Bu, giyilen kıyafeti bir daha giymemeyi amaçlayan ya da kombin içindeki parçaları çok seyrek bir şekilde yeniden kombinleyen bir alışkanlıktır.

Fast Fashion Nedir?

Fast fashion, Türkçe adıyla hızlı moda; son moda ürünleri hızlı bir şekilde tüketiciye sunan ve ve sürekli yenilenen bir endüstridir. Fast fashion için kısaca seri üretim diyebiliriz.

Yeni Normalde Denemek ve Satın Almak

Alışveriş, dünyaya ilk adımların atılmasının ardından kişilerin son anına kadar düzenli olarak yaptığı bir aktivitedir. Ülkeden ülkeye kültürden kültüre değişen özellikler gösteriyor olsa da yerleşmiş olan bir geleneksel alışveriş alışkanlığı bulunmaktadır

Sanal Deneme Kabinlerinin Perakende Sektöründe Geleceği

Sanal deneme kabinleri, çeşitli teknolojiler kullanılarak çevrimiçi olarak ürünleri deneyebileceğimiz soyunma odalarıdır.

Sanal Deneme Kabinleri İşletmenize Nasıl Fayda Sağlayabilir ?

Bu zamana kadarki alışveriş maceralarınızı gözünüzde canlandırın! Keyifle raflardan seçilmiş, çeşit çeşit parçaları küçücük kabinlere taşımak için göstermiş olduğunuz o çabayı hatırlayın.

COVID-19 Moda Perakendesini Nasıl Yeniden Şekillendirecek?

Covid-19 , hayatımızın birçok alanında küçük de olsa değişikliklere sebep oldu. Alışkanlıklarımızı, yaşam standartlarımızı, çalışma hayatımızı ve hatta alışveriş rutinimizi bile derinden etkiledi

Moda Perakendesi Kişileştirme Trendleri

İnsanoğlu toplum ile olan yaşantısını sürdürdükçe, moda hayatımızda var olmaya devam edecek bir kavramdır

Sanal uygulamalar perakendeciler ve sürdürülebilir moda için çözüm olabilir mi?

Online alışverişin en büyük dezavantajlarından biri beden uyumsuzluğu sorunu yaşamaktır. Birçok alıcı, beğendiği ürünün üzerinde nasıl duracağını kestiremediği için almaktan kaçınıyor.

İade Edilen Ürünlere Ne Oluyor?

Online alışveriş artık hayatımızın önemli bir parçası. Özellikle ücretsiz iade, ücretsiz kargo, ertesi gün teslimat gibi satın almaya teşvik eden kampanyalar ile birlikte tüketiciler hiç düşünmeden online alışverişe yöneliyor.

Sanal soyunma odaları

Gelişen teknoloji ile beraber birçok alışkanlığımız yerini sanal olana bırakıyor. Teknoloji hayatımızı her alanda kolaylaştırmaya devam ediyor

SANAL DENEME KABİNİ NEDİR?

Pandemiyle birlikte gittikçe online alışveriş alışkanlığı kazandığımız ve metaverse gibi kavramları sık sık duymaya başladığımız bu günlerde moda sektöründeki belki de en köklü değişimlerden biri sanal giyinme kabini teknolojisi