Size&Me Blog

Teknolojimiz hakkındaki
son haberleri burada bulabilirsin

SANAL DENEME KABİNİ NEDİR?

Pandemiyle birlikte gittikçe online alışveriş alışkanlığı kazandığımız ve metaverse gibi kavramları sık sık duymaya başladığımız bu günlerde moda sektöründeki belki de en köklü değişimlerden biri sanal giyinme kabini teknolojisi

GİYİM VE ÖTESİ

Terim olarak başlangıçta 90’larda ortaya çıkan ancak daha sonra etkisini ve popüleritesini hızlı bir biçimde yitiren “metaverse”, belki de yeryüzünde onu diriltebilecek ve güçlü kılabilecek oldukça sayılı organizasyonlardan birisi olan Facebook’un himayesine girdi.

Moda Nedir?

Moda, bir tüketim nesnesinin, bir eylemin, davranışın ya da düşüncenin yaygınlık kazanması veya popüler hâle gelmesi anlamlarını taşımaktadır. Daha çok giyim kuşam üzerinden açıklanmaya çalışılan bu kavramın, aslında çok daha geniş bir çerçeveden incelenmesi gerekir.

TÜM BEDENLER HER MEVSİM GÜZELDİR

Birçok kişinin günlük olarak hissettiği baskıları artıran sosyal medya uygulamalarıyla, vücut tipin ne olursa olsun güzel hissetmek zor olabiliyor. Yaz vücudu diye bir şey yoktur.

MODA VE ÖZGÜVEN

Bilim, giysilere olan yoğun ilginizin ardındaki beyin kimyasını anlamaya bir adım daha yaklaştı ve ortaya çıktığı gibi, giydikleriniz dünyaya yaklaşma ve etkileşim kurma şeklinizi değiştirebileceğini öğrendik.

SÜRDÜRÜLEBİLİR MODA

Sürdürülebilir moda (eco-fashion ve ReFashion olarak da bilinir), moda ürünlerinde ve moda sisteminde daha fazla ekolojik bütünlük ve sosyal adalete yönelik değişimi teşvik eden bir hareket ve süreçtir.

COVID-19 DÖNEMİNDE ALIŞVERİŞ

Önümüzdeki yıllarda 2020'ye her şeyi değiştiren yüzyıl olarak bakacağımızı düşünüyorum. Dünya tarihinin başka herhangi bir zaman diliminde, COVID-19 krizinin ortasında patlayan dijital ve e-ticaret sektörlerinde olduğu gibi benzeri görülmemiş ve öngörülemeyen bir büyüme olmamıştı.

Modanın Günlük Hayatımızdaki Önemi

Moda önemlidir. Ekonomiye, topluma ve her birimize kişisel olarak değer katar. Her şeyden önemlisi de giydiklerimiz kim olduğumuzun veya kim olmak istediğimizin hikayesini anlatır. Ancak moda endüstrisi insanlar tarafından çoğu zaman anlamsız ve geçici bir endüstri olarak görülüyor.