Les Benjamins’in Yeni Koleksiyonu: Core

19 yaşında kurduğu markası ile dünya çapında başarı yakalayan Bünyamin Aydın, özgün koleksiyonları ile öne çıkıyor. Sokağın nabzını tutan koleksiyonlar, şıklığı ve rahatlığı aynı anda sunuyor. T-shirt tasarımları ile yola çıkan Les Benjamins; son koleksiyonlarında sweatshirt, eşofman altı, şort, kot pantolon, denim ceket gibi çeşitli birçok parçaya yer veriyor.

Lüks sokak giyim denilince ilk akla gelen markalardan biri olan Les Benjamins, sürdürülebilirlik konusunda attığı adımlarla çevreye duyarlı tüketicilerden tam not almaya devam ediyor. Minimalist bir yaklaşımla hazırlanan koleksiyonlarda kalite, ilk planda yer alıyor. Bu yazımızda, Les Benjamins’in yeni koleksiyonu Core’u inceliyoruz.

Les Benjamins Core Koleksiyonu

Minimalizmi modern dokunuşlar ile harmanlayan Les Benjamins, koleksiyonlarından sonra Core koleksiyonunu tanıttı. Core koleksiyonu içerisinde t-shirtler, bomber ceketler, kot pantolonlar, sweatshirt’ler ve eşofman altları bulunuyor. Essentials koleksiyonlarında rahat ve minimalist bir yaklaşım izleyen Les Benjamins, Core koleksiyonunda denim parçalara yer vermiş. Les Benjamins Core koleksiyonuyla diğer koleksiyonları gibi sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Bünyamin Aydın, Les Benjamins Core Collection’ı kentsel yansımalardan ilham alarak hazırlamış. Bundan dolayı koleksiyon içerisind egri, kirli beyaz, bakır ve siyah gibi kentsel tonlar ağırlıklı olarak kullanılmış. Modern parçalardan oluşan bu koleksiyonun ana ilham kaynağı ise “seyahat ve kültür”. Bünyamin Aydın’ın bu koleksiyonu, fotoğrafçılığa olan tutkusundan izler barındırıyor.

Les Benjamins’den Sürdürülebilir Adımlar

Les Benjamins 2020-2021 sonbahar-kış koleksiyonları ile birlikte sürdürülebilir bir duruş sergilemeye başladı. Sokak giyiminin öne gelen isimlerinden olan Les Benjamins, şıklığı ve rahatlığı aynı ürünlerde sunarken çevreye zararsız olmaya dikkat ediyor. Les Benjamins Essentials koleksiyonlarında olduğu gibi Core koleksiyonunda sürdürülebilir adımlar izliyor. Les Benjamins bu tutumuyla; fast fashion akımı ile birlikte, hayatımızın bir gerçeği olan alışveriş çılgınlığının önüne geçmeyi hedefliyor.