Online kıyafet alışverişlerinde doğru bedenin bulunmasını sağlayan Size&Me, 1 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Kullanıcıların online kıyafet alışverişleri sırasında doğru bedeni bulması adına yapay zeka teknolojileri sunan Size&Me, Hikmet Tanrıverdi ve Fatih Şengöz‘den 1 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı.

3’ü B2C ve 2’si B2B olmak üzere 5 farklı teknolojiye sahip olan Size&Me, insanların farklı platformlarda ve markalarda alışveriş yaparken doğru bedeni bulmasını sağlıyor. Beden uyumsuzluğu sebebiyle gerçekleşen iadeleri minimuma indirerek şirketlerin masraflarını da düşürüyor.

Girişimin asıl ürününü e-ticaret odaklı markalara entegre edilen vücut avatarı teknolojisi oluşturuyor. Anlaşmalı markalardan alışveriş yapan kullanıcılar, kamera karşısına geçip verilen sesli direktifler doğrultusunda belirli bir süre bekletiliyor ve bu süre içerisinde girişimin teknolojisi vücut ölçülerini çıkarıp 3D modelleme ile birleştiriyor. Bunun sonucunda kişiye özel dinamik 3 boyutlu bir vücut avatarı elde ediliyor. Giydirilebilir olan bu avatarlar, seçilen kıyafetlerin bedenine göre nasıl durduğunu kullanıcılara gösteriyor.

Temelleri geçtiğimiz yılın mayıs ayında Ataberk Taçar tarafından atılan ve daha sonra Ekim 2020’de Kamran Balayev ile yapılan ortaklık ile şirketleşen girişim, şu anda 4 çalışan, 1 danışman ve 2 yatırımcıdan oluşuyor.

Size&Me’nin kullanımı

Aldığı yatırımla birlikte kısa vadede teknolojisini geliştirmeye odaklanacak olan Size&Me, ilerleyen süreçte kullanıcı sayısını artırmaya çalışacak. Buna ek olarak markalarla olan iş birliklerini çoğaltmak için yeni yatırımlar arayarak ekibini büyütecek. Orta vadede ise lokal bazda bilinirliğini artırarak pazardaki açık dominasyonu yakalayacak.

Kaynak