Les Benjamins’in Yeni Koleksiyonu Essentials 4.0

Türkiye’de kurulmuş yerli markalarımızdan biri olan Les Benjamins, dünya çapında başarıları ile adından sık sık söz ettiriyor. Bünyamin Aydın tarafından kurulan Les Benjamins, İstanbul merkezli bir tasarımcı markasıdır. Sokak modası denilince ilk akla gelen markalardan biri. Sadece şıklığı ve rahatlığı ile değil sürdürülebilir ve doğa dostu bir marka olmasıyla da öne çıkıyor. Her geçen gün başarılarına yeni bir başarı ekleyerek dünya çapında büyümeye devam ediyor. Sokak giyim parçaları ile öne çıkan Les Benjamins, Essentials koleksiyonları ile şık, minimalist ve sürdürülebilir modayı hedefliyor. Markanın son koleksiyonu olan Les Benjamins 4.0’ı beraber inceleyelim.

Sokak kültürü temalı bir koleksiyon olan Essentials 4.0; renkleri ve rahatlığı ile yediden yetmişe herkes için hazırlandı. Bu koleksiyonda soğuk bej renginden neon renklere kadar geniş bir skalada ürün seçenekleri sunuluyor. Koleksiyonun içeriğinde kapüşonlu sweatshirt, t-shirt, eşofman ve şort gibi gündelik hayatta tercih edebileceğiniz rahat ve şık ürünler bulunuyor. Les Benjamins 4.0, kadın ve erkek tüketicilerin yanı sıra çocuklar için de ürün seçenekleri sunuyor. Minimalist ve rahat bir giyim kültürünü hedefleyen bu koleksiyon, hem şık hem de rahat olmak isteyenler için tercih edilebilir.

Vegan, Minimalist ve Sürdürülebilir Moda

Les Benjamins sadece şıklı ve rahatlığı ile değil modaya olan yaklaşımıyla da kullanıcılardan tam puan alıyor. Sürdürülebilir bir modayı hedefleyen Les Benjamins, yeni koleksiyonunda da tamamen vegan ürünler sunuyor. Les Benjamins Essentials 4.0 koleksiyonunda her parça yüzde yüz pamuktan üretilmiş. Sürdürülebilir moda alanında çalışmalara devam eden Les Benjamins, her koleksiyonunda bu hedefe bir adım daha yaklaşıyor diyebiliriz. Les Benjamins Essentials 4.0 yüzde yüz organik pamuktan üretilen parçaları ile sürdürülebilirliği Global Organic Textile Standard (GOTS) tarafından onaylanmış bir koleksiyon. Sürdürülebilir moda uzmanları, tüketicilerin alışveriş yaparken GOAT gibi serttifikalara dikkat etmeleri gerektiğini öneriyor. Her ne kadar pamuğun sürdürülebilir olmadığı savunulsa da Les Benjamins ürünlerini, kimyasal gübrelerin ve zararlı tarım ilaçların kullanılmadığı küçük ve organik pamuk çiftliklerinde üretiyor. Bu sayede organik pamuk çiftlikleri, endüstriyel pamuk çiftliklerinin aksine çevreye zarar vermiyor. Kimyasal müdahalelere maruz kalmamış pamuk, doğada tamamen çözünebiliyor. Bundan dolayı, Essentials 4.0 koleksiyonu için gönül rahatlığı ile sürdürülebilir ve çevreye zararsız diyebiliriz.

Hızlı moda sektörünün çevreye verdiği zararlar her geçen gün kat kat artıyor. Özellikle bu alandaki üretim ve tüketim çılgınlığı doğaya geri dönülemez zararlar veriyor. Bunun önüne geçmek adına her markanın sürdürülebilir moda yaklaşımına sahip olması gerekiyor. Bu alanda yapılan her çalışma gezegenimiz için büyük öneme sahip. Tüketiciler olarak da daha bilinçli alışveriş yapmalı ve satın alma sürecimizde markaların vegan ve sürdürülebilirlik özelliklerini dikkate almalıyız. Les Benjamins minimalist ve sürdürülebilir yaklaşımı ile tüketim çılgınlığının önüne geçerken aynı zamanda çevreye zararsız ürünler sunuyor. Les Benjamins Essentials 4.0 koleksiyonunda bulunan parçaları organik pamuktan üretildiği için yıllarca kullanabilirsiniz.

Daha önce yaptığı koleksiyonlarda da sürdürülebilirliği ön plana koyarak çalışmalar yapan Les Benjamins Türkiye pazarında sürdürülebilir moda denilince ilk akla gelen isimler arasında yer alıyor. Daha önce yapılan Les Benjamins Mavi ortaklığında yapılan koleksiyonda her parçanın sürdürülebilir olmasına özen gösterilmişti. Les Benjamins her zamanki gibi Essentials 4.0’da sürdürülebilrliği ve minimalist yaklaşımı koleksiyonun rotası olarak belirleyip başarılı bir sokak tarzı ortaya çıkarmış.